İnternetten toner alınır mı? Nelere dikkat etmeliyiz?

Tarih 20 Aralık 2021 Saat 15:09 Gün Pazartesi
İnternetten ucuz toner almadan önce kötü deneyimler yaşamamak için neler yapılmalıdır.

Bir önceki yazımızda toner fiyatlarının neden değişken olduğunu ve çok ucuza satılan tonerleri almamamız gerektiğini anlatamaya çalışmıştık. Diğer yazıda da söylediğim gibi günümüz internet çağı bu nedenle tabi ki internetten toner alınır. İnternetten toner alınır fakat her internet sitesinden yada her satıcıdan alınmaz. Unutmayınki toner satın almak çok kolaydır ve binlerce toner satışı yapan firma vardır ama iade konusunda sattığı malın arkasında duran yada iade kolaylığı sağlayan firmaların sayısı yok denecek kadar azdır. Ucuz toner satışı yapan firmalarda yüksek çoğunluk iade ettiğiniz ürünün hatalarını size bulacaktır veya hiç ilgilenmeyecektir. Bir çoğuna telefonla bile ulaşamadığınız ibi ulaşsanız dahi sizi dikkate alacak birini bulamayabilirsiniz. İnternetten muadil toner alırken aşağıdaki husulara dikkat etmenizi dilemekteyiz.

  1. Madde çok ucuz muadil toner almayınız, piyasa fiyatlarının oldukça altında olan ucuz tonerde yüksek oranda size iyi bir deneyim yaşatmayacaktır.
  2. Tonerleri hepsiburada.com, n11.com gibi online pazar yerlerinden alıyorsanız mutlaka satıcı yorumlarını gözden geçirmelisiniz.
  3. Eğer daha önce iyi deneyimlediğiniz muadil toner markası varsa onu almalısınız yada en iyi muadil toner markalarını araştırmalısınız.
  4. Eğer internetten satın aldığınız tonerlerle ilgili teknik bilgi almak için firmayı aradığınızda size cevap veriliyor ve satışın yapılmış olmasına rağmen sizinle hala ilgileniliyorsa o firmayı asla bırakmayın :)
  5. Tekrar belirtmek istiyorum ki deneyimlemediğiniz yerlerden çok ucuz toner almayın. Tabi ki kampanyalar olabilir ama 10 kuruşluk ürünü 3 kuruşa bulunca sevinçten göklere uçmayın, düşebilirsiniz!