HP

HP Tonerler

Ürün hakkında öğrenmek istedikleriniz mi var?

Not Bırakın, Sizi Arayalım

Renkli Yazıcı Tonerleri

Siyah Beyaz Yazıcı Tonerleri

Toner Koduna Göre

Hp Toner Dolumu

Tonerlerinizin dolum esnasında temizliği iyi yapıldığı sürece cihaza dolum tonerin zarar verme olasılığı yoktur. Temizliği iyi yapılmazsa makineye toz akıtma olasılığı doğacaktır ve beraberinde çıktılarınızda lekeler oluşacaktır. Üretici firmalar tonerleri kullan-at tarzı tasarladıkları için değişmesi gereken parçaların zamanında değiştirilmemesi halinde baskı kalitesi azalacaktır. Her toner dolum esnasında drum( kağıda baskı yapan silindir ) değişimi de yapıldığı taktirde (yapılmasada olur) %95 orijinal kalitesinde baskı elde etmek mevcut olacaktır.

Kısacası garantili toner dolumu yaptırdığınız sürece bu soruyu kafanızdan silebilirsiniz.

Dolum yaptıracağınız kartuşlarınız adresinizden teslim alınıp aynı gün içinde yada en geç 1 iş günü içinde adresinize elden teslim edilir. Böylece toner için harcayacağınız zamanda ofisinizde size kalır.
Dolum yapılırken her markanın kendine ait tozu kullanılmalıdır aksi halde baskı kalitesizlikleri müşterileri dolumdan vazgeçirebilmektedir. Dolum yaptırırken en ucuz dolum fiyatını aramayınız, her zaman dolum fiyatı orijinal fiyat ile kıyaslayınız, çünkü pazar payı kapmak için fiyatların düşürülmeye başlanması kalitesiz işçiliğide beraberinde getirecektir, dolumcunun sorumluluk duygusunu azalacaktır, doldurtanın da orijinale pahalıda olsa yönelmesine neden olacaktır. Dolum yaptırırken işi sadece toner olan firmaları seçiniz.

İşi sadece dolum olmayan bazı firmalar (kırtasiye v.b) cihazların hassalık ciddiyetini kavrayamadıklarından bu işi yan gelir ya da ek iş felsefesi olarak gördüklerinden bazen kalitesiz baskı ya da toner akıtması durumu ile karşılaşılabiliyor  ve dişlilerdeki yağlara bulaşan toz parça kırılmalarına yada çizilmelerine sebep olabiliyor.Müşteri memnuniyetsizliği de tam bu noktada doğuyor. Bizim işimiz sadece tonerdir. Güncel bilgileri derleyip müşterilerimize maliyeti minimum olan çıktı seçeneklerini sunup onları menfaatlerince yönlendiriyoruz. Sizde alışveriş yapmasanız dahi bilgi amaçlı toner fiyatları için mail atabilirsiniz yada telefonla yetkili arkadaşlarımızdan bilgi isteyebilirsiniz

Üretici firmalar satış sonrasındaki sarf malzemeden kazanmayı hedefledikleri için cihazı her zaman ucuza satarlar fakat orijinal kartuşlar çok pahalı gelir, neredeyse yazıcı fiyatını yakalar. Gizli maliyet olarak firmaların karşısına çıkan orijinal yazıcı tüketim ürünleri kullanıcıları farklı arayışlara haklı olarak yönlendirmiştir. Sarf malzeme tüketim ürünlerinde dolum sektörünün doğması farklı arayışlardan bir tanesidir. Firmalar dolum sektöründen yaptıkları alışveriş neticesinde bir birim sarf malzemede %60–70 aralığında pozitif fiyat farkı ile maddi yönden faydalanmaya başlamışlardır. Toner dolumlarında ilk zamanlar çekingen davranılsa da “acaba“ sorusu akla gelse de kullanım sürecindeki problemsiz baskı şahitliği sayesinde bu tabu ortadan kalkıyor ve zamanla eş-dost faydalansın amacı ile referans verme sürecine dahi girilebiliyor.

Orijinal ürünün pahalı olma sebebi; toner de aslında kendi içinde bir makinedir. Parçalandığında çeşitli dişliler ve hasar gördüğünde baskıyı etkileyecek kadar şeffaf diğer parçalardan oluşmaktadır. Firma toner alırken aslında bir makine satın almış oluyor. Toner ünitesinin pahalı olmasının bir sebebi de ithal ürün dolayısı ile gümrük vergileri ve aracı sayısının fazlalılığından kaynaklanmaktadır. Dolum ürünün ucuz olma sebebi ise toner ünitesine sadece uygun marka modele ait tozun konulmasıdır. Dolumun makineye zarar verme ihtimali kaliteli ve garantili dolum yapıldığı sürece yoktur. Orijinal ürünlerde dahi az da olsa arızalı ürünlerle karşılaşma riski var olabilmektedir.

Garantili kartuş toner dolum aşamalarımızı şöyle sıralayabiliriz; makineye takılan kartuşun bitimine kadar olan süreçteki cihazın ''BİTTİ'' uyarısını vermeden yazamama problemleri ile karşılaşılması halinde de geçerlidir. Bitmeden arıza veren kartuşu servis elemanlarımız inceleyip anında kullanıcıya rapor edip kusura göre karar vermesi ile garantili toner dolumu süreci işler.

Toner dolumunda, öncelikle atık toner(özelliğini kaybetmiş) temizlenir. Sonra ömürlü parçalar kontrol edilerek varsa yıpranan parçalar müşteriye bilgi verildikten sonra onay alınması ile yenilenme işlemine tabi tutulur. Bu çalışma sistemi ile %95 oranında orijinal baskı elde edilebilir. Dolumda % 100 aynı kalitede baskıya ulaşılamaz, çünkü üretici markaların ar-ge mühendisleri bu tonerleri kullan-at tarzı tasarladıkları için sarf malzemeye toner bitene kadar yetecek özellik yüklerler. Örneğin büyük fotokopi makinlerinde bu durum söz konusu değildir. Çünkü bu makinelerde 50 000- 1000 000 sayfa ömürlü parçalar kullanılır. Oysaki müşterinin gözünden kaçırdığı püf noktasıda burasıdır. Ofis maliyetlerini azaltmaya yönelik ar-ge çalışmaları ve gelişen teknoloji sayesinde üretici firmalar bir zamanlar ayrı ayrı satılan tarayıcı, yazıcı ve devasa fotokopileri küçücük bir cihazda bir araya getirdiler ve müşteri bu durumu eski uzun ömürlü fotokopilerin yeni hali olarak algıladı ve her yeni aldığı üründe büyük cihazlardaki verimleri elde etme hayaline girdi. Günümüzde müşterilerin biten tonerin yerine pahalı olmasından dolayı orjinal toner almaktan vazgeçerek toner dolumu veya muadil toner e kayması bu hayal kırıklığını kanıtlar bir vaziyet almıştır.